Jüri Aarma loeng

Suhtlemisõhtud Jüri Aarmaga
Mida me enam ei mäleta, aga võiksime mäletada – Iidsed teadmised

Jüri Aarma jagab oma kogemusi ja arvamusi erinevatel teemadel.

1645072t100h0196

Õhtu toimub huvitavas küsimuste-vastuste kaudu suhtlemise vormis, mis muudab selle vestlusringi publiku jaoks haaravaks ja elavaks. Näitleja ja saatejuhina viib Jüri oma loengud läbi talle omase huumoriga, mis aitab kindlasti kaasa sellele, et tema maailmavaated paremini kuulajateni jõuaksid.

Märksõnad, milliseid teemasid arutame.

Mida me enam ei mäleta aga võiksime mäletada? Mis on iidne tarkus? Me hakkasime mäletama umbes momendist, kui õppisime kahe jalaga käima ja tulel liha küpsetama – aju hakkas tööle. Pöial suutis haarata tööriista. Kuskilt tuli teadmine, et kõrgelt puu otsast toidu kättesaamiseks saab kasutada käepikenduseks puuronti või miskit millega visata – ka see on iidne tarkus.

Nõiad samaanid, kes nad sellised on?

Lisaks esitab Jüri geniaalse lõigu ühest raamatust… Kui abitu oli üks vanaaja šamaan, mida ta selleks tegi et ravida mädanenud haavu… Kaasaegsem maailm: nõidade põletamine ja tapmine ja sellesse mitte uskumine. Iidsete teadmiste libateaduseks tituleerimine, mis viis kaasa tänapäeva meditsiini uskumisteni, kus sööme tablette.

Põikame ka alkeemiasse. Astroloogia oli ennem kui astronoomia.

Vihjeid Aristotelese ütlustest:  Iga aine on surmav, oleneb kogusest. Ka puhta veega saab ennast ära tappa.

Tänapäev: esoteerika maailm on läinud moodi, mitte aga tarbesse, et seda enda jaoks kasutada. Aeg, kus me tahaksime uskuda igatsugu võlujõudu – huupi ja mõtlematult. Mis tegelikult toimub? Maailm on šarlatane täis. Kuidas see töötab?

Kas ufod on olemas?

Woodoo on üles ehitatud uskumustele. Meile on sisse süstitud soodumus, et olla aldis needutsele. Seda kasutavad ka Balti jaama mustlased. Hirmutamine, mis peaaegu alati töötab.

Tarkus käib lollusega käsikäes ning hullusel ja geniaalsusel pole suurt vahet.

Osaluspanus 25 eurot
Kohtade arv on piiratud!
Koha garanteerib ettemaks 10 eurot arveldusarvele
Palmimari OÜ, SEB EE961010220194783223 (selgitusse märgi kursuse ja osaleja nimi).
Mitteosalemisel ettemaksu ei tagastata!

Jüri Aarma

Jüri Aarma on näitleja, laulja, saatejuht ja ajakirjanik. Ta on olnud ka Mnemoturniiride koostaja ja läbiviija ning Tarkade klubi liige, samuti on ta osalenud telemängus „Kes? Kus? Millal?”.

.

.

Taevas ja Maa keskus
Põhja pst 21/1 Tallinn
info@taevasmaa.ee
infotelefon: +372 55903155
facebook: maajataevaheaolukeskus