Virtuaalreaalsus

Kolm põnevat teemavaldkonda sinu hüvanguks. Vali see, mis kõige rohkem kõnetab:
HARIDUSPUHKUS/MEDITATSIOON, FOOBIAD/HIRMUD

Loe lisainfot sündmuse kohta

Seansiajad kõikidel päevadel:

12.00 – 12.30 15.45 – 16.15
12.45 – 13.15 16.30 – 17.00
13.30 – 14.00 17.15 – 17.45
14.15 – 14.45 18.00 – 18.30
PAUS 18.45 – 19.15

HIND
Tutvumishind 25 eurot

Registreeri meelepärane aeg e-postil info@taevasmaa.ee või telefonil 55903155

Mis on virtuaalreaalsus?

fullsizeoutput_462cVR saavutatakse kõrgtehnoloogiliste seadmete abil, millega tekitatakse inimestele visuaalse projektsiooniga tunne, et nad on arvuti loodud simulatsiooni või mängu reaalne osa.

Põhiliseks kõrgtehnoloogiliseks seadmeks, millega tekitatakse kolmedimensiooniline VR, on HTC Vive prillid, mille funktsioneerimiseks peab see olema ühendatud võimeka laua- või sülearvutiga. Täielikku elamust ja dünaamilisust annavad juurde veel liikumisandurid ja 7.1 ruumilise heliga kõrvaklapid. VR prillide eripära seisneb selles, et siin kasutatakse effekti tekitamiseks kahte väikest ekraani, mõlemale silmale eraldi. Üks silm näeb ühte ekraani ja teine silm teist, mille tulemusel tekkiv 3D pilt on vaatajale oluliselt lähemal reaalsusele. Inimese silmade ja ekraani vahele pole vaja veel omakorde eraldi prille, et 3D kogemust nautida. Tehnoloogiline täislahendus seisneb selles, et mängu või simulatsiooni kasutamise käigus projitseeritakse VR prillidega kolmemõõtmeline pilt otse silmade ette, mis tekitab illusiooni, et mängija oleks justkui mängu või simulatsiooni sees. VR prillidega näeb 3D pilti ning need võimaldavad vaba liikumist ükskõik millises suunas. See on tehnoloogiline lahendus, mida päeb ise nägema, et uskuda ja aru saada.

Miks VR on hea?

virtual-reality– Annab ainulaadse võimaluse läheneda asjadele nii nagu reaalselt, aga seda virtuaalses 3D keskkonnas, mis on ainulaadne, visuaalset elamust pakkuv ja väga hästi hariv;

– füüsiliselt ise virtuaalses keskkonnas vastava simulatsiooni vaatlemine ja 3D toimetamine pakub väga põnevat lähenemist, mis võib äratada mingi teema või aine vastu sügavamat huvi; huvi tekkimise tõenäosus on väga kõrge peale VR-i kasutamist;

– vastava simulatsiooni kasutamine annab kerge füüsilise koormuse, mis on hea vaheldus istuvale tööle;

– eksimuste puhul saab alati kiiresti algusest alustada;

– saab teha asju, mida pole reaalselt võimalik või on reaalselt väga kallis (nagu näiteks ookeanisügavuses viibimine, reis kuule, molekulide ehitamine, inimese anatoomiline vaatlus, lendamine, kaugel asuvates looduslikes kohtades või aastaajast tingituna võimatutes kohtades viibimine, jalutuskäik keset metsikuid loomi jpm);

– VR on kohati väga lõbus ja intensiivne elamus;

– annab meeletuid võimalusi ühendamaks mitut erinevat teemat üheks, mis VR-is tundub täiuslikum, huvitavam ja mitmekesisem (puhtalt muusika kuulamine pole enam pelgalt kuulamine, vaid saab olla sõna otses mõttes muusika sees ja tunda seda rohkem kui kunagi varem).

Kolm VR kategooriat Taevas ja Maa keskuses:
HARIDUS

hololens-world-100691377-large3D Organon VR Anatomy – Inimese täielik anatoomia. Sisaldab 4000 erinevat inimese kehaosa, organit, kude, struktuuri. Inimest on võimalik uurida väga detailselt iga organi ja struktuuri kaupa. Eraldi saab uurida ka veresoonkonna ehitust jpm.

Titans Of Space 2.0 – hõlmab endas päikesesüsteemi kõiki planeete. Tegu on simulatsiooniga, mis võimaldab iga planeedi virtuaalreaalset vaatlust. Lenneldes ühelt planeedilt teisele on võimalik näha, mismoodi see välja näeb ja tunnetades selle reaalset suurust.

The VR Museum Of Fine Art – tutvuda saab paljude tuntud kunstnike, maalide, skulptuuride ja kujudega erinevatel ajastutel.

Engage – haridus ja esitlusplatform, kus saab vaadelda palju erinevaid objekte ja loomi.

Universe Sandbox 2.0 – hõlmab endas päikesesüsteemi kõiki planeete ja kogu universumit. Tegu on simulatsiooniga, mis võimaldab iga planeedi virtuaalreaalset vaatlust, kirjeldust, eksperimentide korraldamist, erinevate tähesüsteemide loomist jpm.

Magnificent Ships – maailma kuulsamate laevade vaatlus erineval moel ja nendel viibimine.

PUHKUS/MEDITATSIOON

Two beach chairs on the tropical sand beach
Two beach chairs on the tropical sand beach

Space Dream VR – psühhedeelse visuaaliga kosmiline fantaasiakeskkond, mis oma uskumatu ilu ja värvidega haarab täiesti endasse. Selles keskkonnas saab kõndida ja lennata. Muusika ja visuaal on kombineeritud nii, et oleks omavahel sünkroonsus. Selles keskkonnas saab olla oma lemmikmuusikaga, mis annab justku tunde olla oma lemmikmuusika sees, mis võimendab muusikalist elamust mitmekordselt.

Dimensional Intersection – see on virtuaalreaalsuseks mõeldud interaktiivne muusikaline visualiseerija. Muusika, mis on pärit kunstnikelt nagu Globular ja MONS, viib uude sürrealistlike stseenide reaalsusesse, mis on täis interaktiivseid reaalajas fraktante, lõpmatuid tunnelleid ja 3D-mudeleid. Saab lisada ka enda lemmikmuusikat.

Nature Treks VR – erinevate looduslike keskkondade nautimine. Valida saab üheksa erineva atmosfääriga looduslike keskkondade vahel oma lemmik, sinna siseneda ja seejärel nautida. Saab teha erinevaid interaktiivseid loomisi, nt kasvatada puid, luua kive enda ümber, põõsaid, lilli, liblkaid jne. Miks mitte vaadata rannal päikeseloojangut või olla õhtuhämaruses päikesekumast küllastunud metsas või hoopiski kuumas oaasis – valik on igaühe enda teha. Taustaks on rahustav muusika.

Soundscape – teleporteerige ennast psühhedeelsesse maailmamuusika visuaali. Kõik valguse efektid reageerivad muusika rütmile ja igat lugu mitu korda kuulates pole valgusemäng kunagi samasugune. Sisaldab kuulsaid uuemaid ja vanu lugusi, kokku 12 lugu.

out of focus: top right Working Title/Artist: Water LiliesDepartment: European PaintingsCulture/Period/Location: HB/TOA Date Code: Working Date: 1919 photography by mma, Digital File DT1899.tif retouched by film and media (jnc) 12_8_10Tilt Brush – võimalus elada välja oma kunstianne oma lemmikmuusikaga, mis osaliselt vibreerib sünkroonis kunstiteosega. Saab vaadelda ka valmistöid muusikaga, mida inimesed läbi võrgu on jaganud.

TheBlu – ookeanisügavuste vaatlus. Saab valida kolme keskkonna vahel – madalas, keskmise sügavusega vees ja mitme kilomeetri sügavusel. Erinevad kalad, kilpkonnad, haid, raid, krabid, meduusid, sisaldab vaala ja süvavee vaatlust. Süvaveevaatlus võib olla natuke hirmutav, aga samas meeletult ilus kui sinna järsku helendavad kalad ja meduusid ujuvad. Kuskil seal peidab ka ennast suur kaheksajalg.

FOOBIAD/HIRMUD

Kui ületada VR-s oma hirmud, siis 50% tõenäosusega on hirmud kadunud ja reaalses elus kaovad.

Speech Trainer – Kardad inimeste ees esineda? See simulatsioon aitab tegeleda selle hirmuga.

Richies Plank Experience – Kardad kõrgust, ämblikke, lendamist, liftis olemist? See on simulatsioon, mis aitab leevendada neid hirme.

AEROFLY FS2 – väga realistlik lennukiga lendamise simulatsioon, kus saab ise lennukiga lennata või olla lihtsalt kaasreisija (hea lennukartuse leevendamiseks).

Anders Eismann

Anders Eismann on omandanud Iirimaal muusikahariduse heliinseneri/muusikatehnoloogia erialal, elades seal kokku ligi seitse aastat. Iirimaalt Eestisse tagasi tulles tegi ta paar aastat reklaamidele ja Eesti kuulsamatele seriaalidele helitöötlust (Pilvede all, Kartulid ja Apelsinid). Nüüdseks on Andres Eismann Access Group OÜ (virtuaalreaalsus.ee) asutaja, kelle põhitegevuseks on virtuaalreaalsuslahendite pakkumine. Virtuaalreaalsus on teda huvitanud paralleelselt muusikaga juba päris pikka aega. Viis aastat tagasi hakkas ta sellega tõsisemalt tegelema, et saada aru, mis võimalusi VR pakub ning kuidas tehnoloogia üldse töötab. Kuna areng selles valdkonnas on olnud muljetavaldav ning tehnoloogia töötab juba väga hästi ja loob meeletuid võimalusi, siis oleks tema suureks soovikd tutvustada VR võimalikult suurele hulgale inimestele. Ta usub, et see aitab rikastada puhkust, naudinguid ja õpet, pakkudes innovaatilisi tehnoloogilisi lahendusi, mis muidu jääks paljudele kättesaamatuks tehnika kõrge soetusmaksumuse tõttu.
http://virtuaalreaalsus.ee

Taevas ja Maa keskus
info@taevasmaa.ee
infotelefon: +372 55903155
facebook: taevas ja maa keksus

www.taevasmaa.ee