Carlos Castaneda õpetused

Hetkel ei toimu

Soovin osaleda kursusel

Hetkel ei toimu

Registreeru
This form does not exist

Tema saladused ja veel tundmata teadmised. Käsitleme tema 7 raamatut ja teadliku unenägemise  saladusi. Teeme kokkuvõtteid, kuidas kõiki neid teadmisi kasutada.

Carlos Castaneda on legendaarne müstik, kelle raamatud ja ilmutused on mõjutanud rohkem kui ühte põlvkonda inimesi, kes on vaimsete teadmite otsingul. Paljude  jaoks on Castaneda raamatud lihtsalt hea ja huvitav kirjandus, teiste jaoks aga filosoofilised traktaadid ja ülimalt olulised tegevusjuhised.
Carlos Castaneda õpetuste 6 osalisel loengul saame saame teada Castaneda kõige salajasematest saladustest ja tema õpetuste veel tundmata külgedest. Vaatleme tema olulisemaid raamatuid ja lisaks mitmeid pühitsusi unikaalsetesse enrgiatesse.

Mida me kursusel kuuleme ja õpime?

1 osas me käsitleme raamatut  „Don Juani õpetused”. Lisaks tema saladused ja energiapühitsused.
2 osas me selgitame välja, kuidas Carlos Castaneda liikus psühhotroopsete ainete vastuvõtmise juurest teadliku unenägemise praktikate juurde. Kuidas sõdalase tee läheb üle teadmiste teele ja mis on “maailma peatus”.
3osas me vaatleme raamatuidraamatuid:”Teine jõu ring”, “Kotka and”,”Sisemine tuli” ja”Vaikuse jõud”.
Saate teada, kuidas unistamist ja jälitamist kasutatakse maailma mõistmiseks.
4osas  käsitleme raamatuid “Unenägemise kunst”, “Lõpmatuse aktiivne pool”. Saate teada, mida sisaldab teadliku  unenägemise tehnika, mis on nagual ja toonela ning kuidas arendada selgeltnägemist oma igapäevaelus.
5 osas käsitleme raamatut “Ajaratas, muistse Mehhiko šamaanid, nende mõtted elust, surmast ja universumist. Saate teada, mis on Tensegrity ja kuidas maagilised sooritused aitavad teil siseneda tähelepanu teise seisundisse. Vaatleme ka uuestivaatamise tehnikat.
6 osas teeme kokkuvõtte Carlos Castaneda õppetsüklist. Seome Don Juani õpetuste kontseptsioonid ja tehnikad omavahel. Kordame Castaneda õpetuste aluspõhimõtteid ja kaalume, kuidas kasutada kõiki uuritud tehnikaid , minnes mööda „sõdalase teed” ehk siis inimese teadmiste teed.

Kõik, kes Castanedat tundsid, pidasid teda suurepäraseks
hüpnotiseerivate pruunide silmadega jutuvestjaks.
Ta oli lühikest kasvu ja hoidus pildistamisest. Koos tollase abikaasa Margaretiga innustus ta okultismist.
1959. aastal astus ta UCLA ülikooli õppima etnograafiat ja antropoloogiat,mis viisid teda ka Mehhikosse pikkadele välitöödele.  Vaesuse tõttu töötas ta viinapoe müüja ja taksojuhina, katkes ka abielu Margaretiga.
1968. aastal avaldas Carlos Castaneda esimese raamatu don Juani õpetuste seeriast. Keegi ei tea, kas maailma kuulsaim šamaan don Juan on Carlos Castaneda väljamõeldis või mitte, vaatamata populaarsusele ei ole šamaanist ühtegi fotot ega helilinti.
1973. aastal kuulutati Castaneda teosed võltsinguks, ta kadus üldsuse vaateväljalt ja elas eraklikku elu.
koos kolme “nõia” Carol Tiggsi, Florinda Donner-Grau ja Taisha Abelariga. Nõidade grupp pidas salajasi töötubasid, kus õpetasid inimesi energiat saama 25 põlve vanadest indiaanlaste maagilistest Tensegrity sooritustest.
Kuna haigust peeti Tensegrity-gruppides nõrkuseks, ei tohtinud grupiliikmed arsti poole pöörduda. Castaneda haigestus maksavähki ja aprillis 1998 suri. Tema naiskaaslased kadusid jäljetult.
Allikas Wikipeedia

Carlos Castaneda teosed

“Don Juani õpetused: Yaqui (indiaanlaste) teadmiste tee” (“The Teachings of Don Juan. A Yaqui Way of Knowledge”, 1968; eesti keeles 1995 Urmas Lipandi tõlkes)
“Eraldiolev reaalsus” (“A Separate Reality: Further Conversations With Don Juan”, 1971; eesti keeles 1995 Urmas Lipandi tõlkes)
“Teekond Ixtlani (Don Juani õppetunnid)” (“Journey to Ixtlan: The Lessons of Don Juan” 1972; eesti keeles 1999 Markus Vetemaa ja Enn Vetemaa tõlkes)
“Jutustused jõust” ja “Jutustus jõust” (Ilmunud kaks eestikeelset tõlget; “Tales of Power” 1974)
“Jõu teine ring” (“The Second Ring of Power” 1977)
“Kotka and” (“The Eagels Gift” 1981)(Eesti keeles 1995 Urmas Lipandi tõlkes)
“Sisemine tuli” (“The Fire From Within: Teachings of Nagual Don Juan” 1984) (eesti keeles 1995 Urmas Lipandi tõlkes)
“Vaikuse jõud” (“The Power of Silence” 1987) (eesti keeles 1995 Urmas Lipandi tõlkes)
“Unenägemise kunst” (“The Art of Dreaming” 1993)
“Maagilised sooritused” (“Magical Passes: The Practical Wisdom of the Shamans of Ancient Mexico” 1998; aktivistide tõlkeprojekt)
“Ajaratas: muistse Mehhiko šamaanid, nende mõtted elust, surmast ja universumist”; “The Wheel of Time”, 1998; eesti keeles 2003 Ülle Masingu tõlkes).
“Lõpmatuse aktiivne pool” (1999; “The Active Side of Infinity”; aktivistide tehtud eestikeelne tõlge)

Registreerimise info:

Osaluspanus 240 eurot (4-5h) kohvipausiga
Lisainfot sündmuse kohta: 55903155
Saada osalemissoov e-posti aadressile: info@taevasmaa.ee või teresa.mangel@gmail.com.
Lisa oma kontaktid, et saaksime sinuga vajadusel ühendust võtta ning täiendavat infot ja juhiseid saata.
Kui sinu meilile kinnitust broneeringu kohta ei tule, siis kindlasti helista.

TÄHELEPANU! Grupid on väikesed, koha garanteerib ettemaks 25 eurot.
JUSARA OÜ, SEB IBAN EE811010220207984223 (selgitusse märgi kursuse ja osaleja nimi).
Kursusele (ilma etteteatamata ) mitteilmumisel ettemaksu ei tagastata