Skip to main content

Egiptuse "Surnute Raamat"
ehk elavate teekond ja edukalt elamise kunst

Online loeng: Juhendavad Natalja Onufrieva ja Klavdi Shanshõn, tõlgib Teresa Mängel

Elamise teekonna vaip.

Kõikidel huvilistel on võimalik liituda.
Oled oodatud!
Helista või kirjuta meile:
Tel: +372 5590 3155
info@taevasmaa.ee

Teresa Mängel Sakarras Unase püramiidis ehk “Surnute raamatu” n-ö hällis.

Mis ühendab neid naisi?
Võimsad naised, kes said kuulsaks üle kogu maa ja tähelepanu tuhandeteks aastateks. Kuidas said meeste maailmas ülimat võimu Sheeba kuninganna, Neferatri, Hatsepsut, Cleopatra ja isegi tänapäeva Cleopatra kehastaja kinolinal Elizabeth Taylor?
Vastus õige: Nad kõik olid tihedalt seotud „Surnute raamatuga“, selle arendamise ja säilitamisega.

Egiptuse “Surnute raamatu” tekst. Loits 79: hinge kinnitamine keha külge – see on tänapäeval tuntud kui teleporteerimine ühest ruumist teise.

Detailne stseen raamatust näitab, kuidas šaakalipäine Anubis kaalub tõe skaalal südant. Iibise peaga  Thoth, salvestab tulemuse. Kui tema süda on sule kergune, lastakse teispoolsusesse minna. Kui ei, siis sööb krokodillist, lõvist ja jõehobust koosnev olend Amat südame ära.

Raamatu üks olulisi fragmente, 12. tund.
Teisel pildil joonistatuna ja tõlgituna.

Algavad Egiptuse “Surnute raamatu” online-loengud.

Igal esmaspäeva ja neljapäeva õhtul kell 19.30
Kõik loengud on järelkuulatavad. Liituda saab igal ajal.

Miks Egiptuse „Surnute raamat“? Mida see meile annab?
Teadmised, kuidas väljuda krahhidest ja eluraskustest, kuidas jääda ellu ja saavutada edu.

Meil on võimalus osa saada teadmistest:
– mis aitavad meid elus edasi,
– loovad korra ja süsteemi meie elus,
– annavad võimalusi olla edukas igas valdkonnas ja igal ajahetkel.
Raamatu teadmised annavad konkreetset infot, kuidas elada edukalt, mida selleks teha ja kuidas teha.
Meie eesti huviliste grupp on juba mitmeid aastaid õppinud Unase püramiidi tekste, mis on “Surnute raamatu”  nii-öelda eelkäija. Tekstid on tõsiselt haaravad, otse öeldes – avavad silmi ja annavad olulisi teadmisi elust enesest.

Miks see on kasulik? Millest tekstid räägivad?

Kui väga-väga lühidalt öelda, siis tekstid räägivad:
– Kuidas elu elada nii, et see on pidevas arengus, külluses ja heaolus.
– Kuidas minna mööda takistustest ja kuidas maksimaalselt elu elamiseks kasutada kogu universumi ja enda ressursse. –  – – – Kuidas elada nii, et sind ei sega ei mõõnad ega krahhid, vaid hoopiski saadab edu sellel ajal.
– Kuidas maailma kord on loodud ja mida on vaja teha, et maailmaga ühte sammu astuda ja olla edukas igal ajahetkel.
See ei olegi nii kerge, kui esmapilgul tundub. Need, kes selle selgeks said, olidki vaaraod ja juhtisid riike. Aga samas see ei ole ka nii raske, kui võiks arvata.

Kõigil huvilistel on võimalus liituda.
Meil on palju pakkuda.
Kõik-kõik huvilised on väga oodatud! 

Meil on väga palju eestikeelset materjali.
Kõiki eelnevaid materjale on võimalik tagantjärele kuulata ja lugeda. Materjalid paberkandjal on eesti keeles, selgituste, piltide, tabelite ja skeemidega, videotega jne, et oleks lihtsam mõista ja kasutada.
Eraldi on lahti harutatud loitsud ja jõud ning rituaalid nende oskuslikuks kasutamiseks.
Eelmine aasta jõudis Eestisse ka 7-meetrise vaibana surnute raamatu skeem.
Me käime koos Egiptuses matkamas, reisimas õppimas ja külastame kohti, mida turistid kunagi ei näe.
Nüüd on ka meil, nii-öelda lihtrahval, võimalk nendest teadmistest osa saada.
Natalja ja Klavdi iga nädal räägivad üksikasjalikult lahti  kõik teadmised – kõik loitsud ja õpetused. Seda ülimalt lihtsustatult ja meile mõistetavas keeles.
See on haruldane võimalus, nagu kingitus meile!
Loengud kestavad 1,5 kuni 2 tundi, oleneb teemast ja küsimuste voorust.
Ühe loengu maksumus 26.00
Kuus toimub 6 loengut. (6×26.00=156.00)
Arvete tasumine korra kuus ettemaksuna.
Ettevõtte jaoks lisa makse selgitusse “koolitus”.
Vastavalt soovile on hiljem võimalus saada ka eestikeelne loengu materjal (väljakirjutatud loengu tekst + pildid, tabelid ja skeemid, täpsed sõnaselgitused jne.)

PALUN ANNA TEADA OMA SOOVIST MEIGA ÜHINEDA.
Palun anna meile teada, kui oled huvitatud meiega liituma.
Saada oma osalemissoov: info@taevasmaa.ee
Kui on küsimusi, siis kindlasti helista +372 5590 3155

Oled väga oodatud!

Korduma kippuvad küsimused

Miks siis inimkond ei õpi ja ei ole edukas, miks meil on sõjad ja nälg ja krahhid?
Selle küsimuse vastus on väga pikk. Kui aga öelda lühidalt, siis inimkond ei viitsi seda omandada. Lihtsam on oma heaolu kuskilt nõuda, hädaldada ja teisi süüdistada. Lihtsam on keegi panna vastutama meie heaolu eest. Meie ise ei taha oma elu eest vastutust võtta – sellisel juhul aga edukaks ei saa kunagi. Kes on meil rikkad ja edukad? Kuidas jõuab sportlane olümpiale?
Selle vastus on väga lühike: pikki aastaid õppimist, järjepidevat treeningut ja pühendumist viivad sihile. Miks siis kõik ei ole tippsportlased? Treenida saab ja oskab ju igaüks? „Ainult need jõuavad olümpiale, kes oma eesmärgi poole ka üle mägede lähevad“.

Miks nii kole nimi, miks „Surnute raamat“?
Nimetus tuli ekslikult, kuna raamatuid leiti hauakambritest, kirstudest ja surnute juurest. Tegelikult räägivad tekstid elavate teekonnast ja elamise edukusest valguses. Loe altpoolt natuke rohkem lisaks.

Mis on iidsete tekstide päris nimetused?

Tekste tõlkides on raamatute pealkirjad siiski natuke teistsugused: Teekond valgusesse. Elavete teekonna raamat. Päeva kaupa elamise raamat. Päev haaval ette astumise raamat. Ette valgusesse väljumise raamat. Elavate tee, Elamine valguses jne… Nagu näha, siis jutt on ikkagi elavatest inimestest, mitte surnutest.
Tekstid kirjeldavad ju valguses elamise kunsti.

Pisut lisalugemist ajaloost, päritolust ja tõlgendustest

“Surnute raamat” arenes välja Egiptuse vanast kuningriigist umbes 2400 eKr. Need tekstid kirjutati püramiidide seintele ja olid mõeldud ainult vaaraole. Püramiiditekstid olid kirjutatud ebatavalises hieroglüüfistiilis, paljud inimesi või loomi kujutavad hieroglüüfid jäeti poolikuks või joonistati moonutatult, et infot lihtsurelikud kasutada ei saaks.

Vana kuningriigi lõpupoole lakkasid püramiiditekstid olemast eranditult kuninglik privileeg ning need võtsid vastu piirkondlikud kubernerid ja teised kõrged ametnikud. „Surnute raamat“ töötati esmakordselt välja umbes 1700 eKr., kus uued loitsud lisati vanemate tekstide hulka, mida tunti püramiiditekstidest ja kirstutekstidest. Mõned sel ajal kasutusele võetud loitsud väidavad aga veel vanemat päritolu.
(1580–1550 eKr) oli “Surnute raamat” laialt levinud mitte ainult kuningliku perekonna liikmete, vaid ka õukondlaste ja muude ametnike seas. Ja hiljem said seda kasutada ka edukamad lihtsurelikud.

Säilinud püramiidide tekstid ja papüürused sisaldavad erinevat valikut religioosseid ja maagilisi tekste ning illustratsioone. Võib öelda, et säilinud tekste nii kiviseinal kui ka rullidel on väga palju. Neid on leitud erinevatest riikidest ja kohtadest. Seega võib järeldada, et tegu oli väga oluliste, alguses salastatud ja hiljem laialt levinud õpetustega. Mida on läbi aegade kasutatud, kuni tänase päevani välja.

Surnute raamatu teadmised olid kasutusel juba ka keskajal, palju varem, kui selle tegelikust sisust aru hakati saama. Kuna neid leiti hauakambritest ja haudadest, viis see viis ekslikule arvamusele, et tegu surnute raamatuga.

Aastal 1842 võttis Euroopast pärit egüptoloog K.R. Lepsius nende tekstide jaoks ametlikult kasutusele nende leiukohtade järgi saksakeelse nime Todtenbuch, “Surnute raamat”. Kuna veel ei mõistetud teadmiste kogude sügavaimat tähendust ja nii oli lihtne neid nimetada.
Ta tutvustas ka loitsude nummerdamissüsteemi, mis on endiselt kasutusel, tuvastades 165 erinevat loitsu. Praegu on teada umbes 192 loitsu. Meie Eesti huviliste grupp on kõik need loitsud ka põgusalt läbi uurinud.

„Loitsude“ eesmärk on anda müstilisi teadmisi, mis viivad inimesi nii siinpool kui ka sealpool õndsa eluni.

Paljud loitsud on rituaalid selleks, et tagada inimese teekonnal erinevate elementide ja hinge säilimise, taasühendamise ning anda kontroll teda ümbritseva maailma üle. Teised aga kaitsevad erinevate vaenulike jõudude eest või juhatavad teda erinevatest takistustest mööda.
Paljud loitsud on seotud südamega, eriti kaks loitsu, kus rituaalis käsitletakse kuulsalt Osirise kohust ja südame kaalumist, kus patune süda süüakse Amati poolt ära.

Maagia ja religioon, mis on vahet?
Surnute raamatu tekstid ja pildid olid nii maagilised kui ka religioossed.
Maagia oli sama seaduslik tegevus kui jumalate poole palvetamine, isegi kui maagia eesmärk oli jumalate ehk jõudude endi kontrollimine. Egiptlased ei teinud maagilise ja religioosse praktika vahel vahet, sest maagia mõiste (heka) oli tihedalt seotud ka kõne- ja kirjasõnaga. Rituaalse valemi rääkimine oli loomisakt ehk jõu loomine ja elu edendamine.

“Surnute raamatu” loitsud kasutasid mitmeid võimsaid energeetilisi tehnikaid. Need loitsud, mis  olid kujutatud “Surnute raamatu” papüürusel, ilmusid ka amulettidele. Igapäevane maagia kasutas tohutul hulgal amulette. Maagideks peeti kõrgelt haritud ja eriliselt tarku inimesi, kes omasid tugevat jõudu, omasid võimendatud energiat, tundsid loodust, inimesi ja universumit ning oskasid kasutada maailmakorda.

Surma kui sellist Egiptuses ei olnud, usuti, et teisel pool on samasugune elu, aga ei ole negatiivi, ei kurjust ega lõhutud inimesi. On ainult heaolu ja õndsus.