Koola poolsaare püramiidid

HÜPERBOREA TSIVILISATSIOONI iidsed energiad, rajatised ja pühad seiidid,
Koola poolsaare püramiidid ja petrogflüüfid e. “8 maailmaime”.
2 nädalat koos Anu Pahkaga.

4-17 august.

Juhtus nii, et üks inimene langes välja ja koht vabanes. Saame sulle paari päevaga teha vene viisa ja oledki meiega pundis. Anna märku, telefonidel Anu: 56928209, Teresa 55903155

päev, Pühapäev, 4. August
Hommikul bussiga Peterburgi ja sealt lennukiga Apatitõsse.
Ööbimine Hotellis

2 päev, Esmaspäev,  5 august
Ärkame hotellis, hommikusöök hotellis.
Hommikul passide registreerimine „Miilitsas”
Masinate laadimine. Sõit Lovozerole ca 180km. Paatide laadimine.
Paadisõit Matki külasse ja baaslaagri püstitamine. Ööbimine telkides

 NB! Kogu liikumine toimub baaslaagrist ja sinna tagasi. Ööbimine on telkides, söömine looduses lõkke peal. Lõunasöögiks on snäkid matka ajal.  Baaslaagrist välja minnes matkale me asju kaasa ei võta. Kaasa ainult väike seljakott koos vee ja võikuga+ üksikud vajalikud asjad. Õhtuti jõuame baaslaarisse alati tagasi. Pesemistingimused on järves jne…

Tähelepanu: see ei ole ei mugavuse reis ega kultuurireis, see on ekstreemsemat sorti matkamine maastikul ja mugavustsoonis väljumine. Seda ei korralda reisibüroo, vaid Anu ja tema sõbrad.

 3 päev, Teisipäev, 6 august
Hommikul ärkamine telgis, söömine lõkkel.
Matk Ninchurti mäele. (loe objekti kohta lehe all)
Seidide külastamine. (loe objekti kohta lehe all)
Tagasi baaslaagrisse. Õhtusöök lõkkel. Ööbimine telkides

4 päev,  Kolmapäev, 7 august
Hommikul ärkamine telgis, söömine lõkkel.
7 augustil peame Anu sünnipäeva, hommikusöögiks  pannikoogid moosiga. Peojuhiks on vana Kuiva ise. Taome trummi ja tantsime.
Matkamine kaljudele, Kuiva kaljujoonistus, Lovozero järv ja vaatamisväärsused.
liikumine paatides.Matkamine jalgsi.
Tagasi baaslaagrisse. Õhtusöök lõkkel. Ööbimine telkides

5 päev,  Neljapäev, 8 august
Hommikul ärkamine telgis, söömine lõkkel.
Matkamine Samaanijärvele, Lõhenenud seidid.
Tagasi baaslaagrisse. Ööbimine telkides

Õhtuti kui on juba jaksu ka midagi muud teha peale magama mineku, siis teeme meditatsioone, programmide lõhkumisi ja iidseid rituaale. Tasakaalustame meelt ja hinge. Loeme mantraid ja laualme.

6 päev, Reede,  9 august
Hommikul ärkamine telgis, söömine lõkkel.
Matkamine Taevatreppidele.

Observatoorium. (loe objekti kohta lehe all)
Matkamine Koola poolsaare Püramiidide juurde
Tagasi baaslaagrisse. Õhtusöök lõkkel. Ööbimine telkides

Uurime kas saab ööbida püramiidide juures öösel, või siis võimalust seal mitu tundi magada. Hetkel veel ei tea kui kui mõistlik see üldse on. Kuidas meie meeled vastu peavad. Neis kohtades on maailma kurikuulsaimad „Merjatsenje”  energiad, mida teadlased kipuvad kokku panema polaar-psühhoosiga.

7 päev, Laupäev, 10 august
Hommikul ärkamine telgis, söömine lõkkel.
Matkamine Raidjärve juurde.
Tagasi baaslaagrisse. Õhtusöök lõkkel. Ööbimine telkides

8 päev, Pühapäev, 11 august
Hommikul ärkamine telgis, söömine lõkkel.
Matkamine Fersmana Kaljulõhesse. (loe objekti kohta lehe all)

Osa teekonnast läbime paatidega.
Tagasi baaslaagrisse.Ööbimine telkides. Õhtusöök lõkkel.

9 päev, Esmaspäev, 12 august
Hommikul ärkamine telgis, söömine lõkkel.
Sõit Apatitõsse tagasi ca 180km.Teekonnal vaatamisväärsused.
Õhtusöök kas hotellis või mõnes linna söögikohas.(söök omal kulul)
Ööbimine Apatitõs + korralik saun

Venemaa teed on lagunenud ja raskesti läbitavad. Ka lühikesi vahemaasid läbitakse kaua. Seega läbitavaid  vahemaid ei ole võimalik ette arvetsada. Teepeal teeme peatuse. Vaba voli vastavalt võimalustele ka vaadata midagi ilusat lisaks.

10 päev, Teisipäev,  13 august
Hommikul ärkamine hotellis + hommikusöök
Päev Kandalaksas. (loe objekti kohta lehe all)

Samaanide surnuaed. Labürindid
Ööbime Kandalaksas hotellis. Õhtusöök kuskil hotellis või linnas .(söök omal kulul)

*Kanozero Tuuirike 2 päeva
11 päev,
Kolmapäev, 14 august ja 12 päev, Neljapäev, 15 august
Hommikul ärkamine Kandalaksas hotellis + hommikusöök
Algab teekond Kanozerole ca 210km.
Tegu on kahepäevase matkaga. Ööbimine pole veel teada.

Matkame  sealsete järvede juures. Iidsed petroglüüfid. (loe objekti kohta lehe all) (8 maailmaime)

Teise päeva õhtuks jõuame Kandalaksasse tagasi. Ööbimine hotellis (võimalusel saun)
Õhtusöök kuskil hotellis või linnas.(söök omal kulul)

Toetues  eelmisele kogemusele mais Petrozavodskis, siis süüa saab asustatud piirkondades hästi ja soodsate (ülisoodsate) hindadega. Varusööki me kaasa ei võta. I

13 päev, Reede,  16 august
Hommikul ärkamine  hotellis + hommikusöök
Vaba päev. Meil on vaja natuke hinge tõmmata, asju sättida.
Varupäev

Meie ekspeditsiooni lõpupidu. Kõik on tervelt tagasi, karu pole kedagi ampsanud.

14 päev, Laupäeval, 17 august Kojusõit
Ärkame hotellis, hommikul vara lennukile ja Petergurgi, sealt bussipeale ja õhtuks oleme Tallinnas.

Tähelepanu. Lisainfo

Vaja teha vene viisa selleks perioodiks.(viisa ei ole hinna sisse arvestatud, selle teeb igaüks ise). Kindlasti kindlustus, kus eraldi välja toodud venema. (vene viisa saab Anu tutvustega üsna ruttu)

Üks asi, millega peab arvestama, et mitte millegagi ei saa arvestada. Me keegi seal käinud ei ole ja tegelikult ei tea mis meid ootab. Arvestame, et see on Venemaa ja üllatusi täis. Me küll klopsisime reisi kokku, parimal kujul,  kuid ei  saa vastutada selle eest mis meid seal ees ootab. Kui kedagi karu ära sööb, siis järelikult oli karul hea päev.

Meil paanis minna 6 inimesega.  Mida täpsemalt kaasa võtta ja millist varustust, selle kohta tuleb info hiljem. Kaasa võtame võimalikult vähe asju.  Varuge endale korralik  ja mugav matkavarustus ja kindlasti on kõige olulisemad just jalanõud, soojad ja pehmed, veekindlad riided.

See reis ei ole mugavusreis, vaid pigem vastupidi. Suurema osa ajast mugavused puuduvad.  Igapäevaselt on palju matkamist.(ca 15 km päevas). See on seiklusreis, kus läheme avastama uusi kohti, puhastama hinge ja meelt. See on sukeldumine metsikusse loodusesse, iidsetesse ja salapärastesse energiatesse. Ja ehk tabab meie jalake ka maalappi, kus ennem inimene astunud pole.

Kes on kindel tulija, siis summa, mille orienteeruvalt kokku arvutasime on 1500 euri.

(hinna sees on peaaegu kõik, piletid, transport, rühmajuhtide teenused, suurem varustus, toit , hotellid jne) Endal kaasa võtta taskuraha.

*****

Meie reisi mõned sihtkohad.

Ninchurti mägi ja Seidozero

Murmanski piirkonnas, Kola poolsaarel, kuulsa müstilise” Seydozero” järve lähedal asub Ninchurti mägi. ” Seydozero”  on oma nime saanud saamide püha kivi “seid,” – järgi.

Saamide arvates elavad pühade kivide sees ainult eriliste ja  tarkade šamaanide hinged. Saamid nimetavad  seda püha ja salapärast kohta  veel Lujavrchorriks, mis tähendab mäge väeka järve ääres. Eelmisel sajandil avastati selles paigas megaliitidest kompleks koos ühtlaste plokkide ja kivist sammastega. Paljud turistid avastavad igapäevaselt mägedes ja selle ümber üha rohkem tõendeid iidsete tsivilisatsioonide elu kohta, näiteks kiviplaatide teerada, trepid jne… Kuid teaduslik maailm deklareerib kõik need jäljed looduse mänguks. Vaata väikest infoartiklit SIIT

*****

Seidid- pühad kivid

Seidid, vene keeles SEIDÕ – Põhja-Euroopa rahvaste, eriti saamide pühad ja erilised kivid, milleks on siis ebaloomulikult “jalgadel” või väikestel kividel seisev suurem rahn. Nende kohta on palju legende, arvatakse et need on looduslikku päritolu, kuid vaadates ja tunnetades neid, nii ei paista kohe kuidagi. Kivide kohta on hulgaliselt legende ürgmeeste jõust, nõidade väepangast ja samaanide hingedest.  Veel põhjapoolsemad aga räägivad et oma võimu ja jõu sellelt mäelt ja nendest kividest said kuulsad smaanid – Lapatsid, kes olevat Hüperborealaste otsesed järeltulijad, keda Stalin hulgaliselt nende oskuste pärast lihtsalt massiliselt hävitas.

Väidetavalt saab Seidide juures tajuda võimsaid energiaid, mida omal ajal ajasid taga nii Hitler kui ka Staalin ja mida kuni tänase päevani sealt kuulsamad “karvased ja sulelised” otsimas käivad.  Natuke pilte ja selgitusi SIIT

*****

 Fersmani kuristik.

Fersmani kuristik eraldab idas Eveslogchori mäed ja läänes Ukspori mäed. Kuristikust on leitud mitmeid haruldasi mineraale. Kuristiku vaated on lummavalt ilusad. Lõhe ise on väga pikk ja kandilise kujuga.
Natuke saad kuristiku kohta inot SIIT

*****

KUIVA – Seidozero legendaarne vaim. „Kuiva”  tähendab saami keeles “vana mees”.

Kuiva on Seidozero järve ja selle ümbruse kuulsaim vaatamisväärsus. Kaljujoonisel on 74 meetri kõrgune mees. Reljeefne väljaulatuv osa eraldub 3-4 meetrist seinast ja see on väga selgelt nähtav. Akadeemik A.E. Fersman uuris 1933. aastal Kuiva tekkimist ja kirjutas raamatust „Mälestus kivist”: „Nagu me kõik  ekspeditsiooni ajal  veendusime, moodustub tume kujutis erineva sambla ja niiskete tilkade kombinatsioonidest kividel.”Saamid ise , olles Kuiva lähedal, püüavad vaikida ja mitte mõelda halvast.  Natuke saad Kuiva kohta lugeda SIIT

*****

Kanozero petroglüüfid. Ehk  kaheksas maailmaime.

Tõenäoliselt  on Murmanski piirkonna kõige kuulsam ja vanem “ime” Kanozero järve ja saarte kallastel asuvad petroglüüfid e. kaljujoonised. Neid on seal palju.

Sealseid petroglüüfe nimetatakse vabade teemade joonistusteks, mis ei moodusta ühtegi märkide süsteemi. Teisisõnu on tegemist iidse kunstniku maaliga, mis erinevad teistest iidsetest kirjutistest, sõnavabadusest. Hetkel on tähtsamad joonised klaasiga kaetud. Vaata pildigaleriid.  Natuke lisainfot saad SIIT

*****

Apatitõ, Kirovsk, Kandalakša  linnad – „ajas tagasi”

*****

Raidjärv, šamaanijärv ja veel palju järvesid.

Karjala on tuhande järve maa ja sealsed järved on kõik ilusad ja pakuvad meeletut silmailu. Igaüks on neist omamoodi huvitav ja oma ajalooga.Kohalik teejuht viib meid kohtadesse, mis on ajalooliselt ja energeetiliselt kohalike samaanide meelispaigad ja ka väekohad. Külastame kohti, kus on võimsad jõujärvede energiad.

*****

Koola poolsaare püramiidid- Hüperborea iidse tsivilisatsiooni rajatised

K oola püramiidid on mäekesed, mis meenutavad tugevalt püramiide, avastati 1922. aastal Seidozeri lähedal Murmanski piirkonnas. Saamid – Kooala poolsaare šamaanid, kasutasid iidseid püramiide maagiliste rituaalide tegemiseks. Seal on ka alles ka šamaankivid ja rajatiste kolonnid veerud, mille läheduses matkajad tunnevad imelikke tundeid.

Viimane ametlik ekspeditsioon nimega “Hyperborea-98” Kola poolsaarele saadeti 1998. aastal, kuhu kuulusid arheoloogid, ajaloolased, etnograafid, geoloogid, ufoloogid ja filosoofid.

Avastati mitmeid rajatisi ja tsivilisatsiooni jälgi.

Olulisemaks avastuseks olid inimtekkelised püramiidid, vanus vähemalt 9 tuhat aastat. Lisaks meenutab püramiidi kuju Meru mäge, mida tuntakse kui “maailma telge”.

Viimaste aegade hulgalised avastused on kinnitamas maailma teaduse kontseptsiooni selles, et inimkonna esivanemad tulid põhjast ja loodusõnnetus sundis neid rändama maailma laiali.