Skip to main content

Ravi Ramlov

Tarokaartide teoreetilise osa täiskursus

Kontakt

Tel: +372 5817 4302
E-mail: tarot@ramlov.ee
www.ramlov.ee

Ravi Ramlov (Ivar Volmar) on tegelenud Tarokaartidega üle 17 aasta. Esimesed raamatud antud teema kohta jõudsid temani juba nõukogude ajal, kuid esimesed kaardid sai ta 1993. aastal ja sellest ajast on ta nendega püsivalt tegelenud.

Esialgu oli see Ravile kõigest hobi. Alates 2004. aastast on kaartidega nõustamine tema põhitöö.

Ravi räägib enda tööst nii: „Ma nimetan seda ennekõike nõustamiseks, mitte ennustamiseks, sest ennustamine eeldab, et tulevik on täpselt määratletud ja siis me justkui ei saaks ise midagi teha ega muuta. Nõustamise mõte on see, et vaatame, millised on mõjud ning koos üritame leida parimaid tegutsemisviise“.

Nõustamisel kasutab Ravi erinevaid Tarokaarte. Vaadeldes kliendi elu, mida kaardid jutustavad, tekib talle ette justkui maailmakaart, kus inimene liigub. Need räägivad talle, mis suunas inimene on liikumas ja milliseid mõjusid ta kasutab või eirab.

Meie elu ehk tulevik koosneb kahest komponendist – välismaailmast tulevad mõjud ja inimese enda käitumine. Nõustamise mõte ongi selles, et inimesele anda seda positiivset infot, et kõigest sellest, mis talle on antud, valida parim saatus enda jaoks.

Ravi Ramlovi raamatud ja meedia:

„Taro – aken inimhinge saladustesse”

Mitmeosalisest Taro käsiraamatust on ilmunud kaks:
“Tarot õpik. I osa. Suur Arkaan” (2007)
“Tarot õpik. II osa. Väike Arkaan” (2008)

„Hallo, Kosmos!” saade

Mis on Tarot, loe rohkem siit.

Alates 2005. aastast on Ravi Ramlov õpetanud Taro ka Tallinna Rahvaülikoolis.