Skip to main content

Vegvisiri ja Aegishjalmuri soovitoos

Osta saaf Facebooki lehelt

Vegvisiri ja Aegishjalmuri soovitoos

Kirjuta oma taotlus, soov või unistus väikesele paberitükile. Keera see hoolikalt rulli ja pista soovitoosi sisse. Kaks võimsat sümbolit toetavad sind ja sinu soove.

Kahe võimsa vana-Norra sümboli koosmõju omab tugevat maagilist toimet, mis aitab täituda sinu soovidel. Soovitoosi ühel pool on Vegvisiri sümboolika ja teisel pool Aegishjalmuri sümboolika ning nende vahel on tühi ruum, ehk tühjus, mis aitab luua uut ja seda jõuliselt manifesteerida oma ellu.

Kui Vegvisiri külg pöörata ihu poole siis paneb ta taotlused kiiremini liikuma, sest ühinevad ka südamesoovi jõud. Kui välimist külge kaitseb Aegishjalmuri sümboolika, siis saab inimene rohkem jõudu, et ISE toimetada ja olla mõjutamata kõrvalistest jõududest.

Kui sa tunned et su soov on täitunud, või asjaolude tõttu see soov sind enam ei teeni või sa ei vajagi seda enam, siis viska soovide toos tulle. Toosi sees olev paberirullike põleb ära ja sa saad tuha välja puistata. Kuumuse mõjul aga saab sinu soovide toos uued kirkad värvid ja puhta jõu uute taotluste elluviimiseks. Soovitoos on sepistatud punasest vasest.

Toos on valmistatud algusest lõpuni käsitööna. Ruunisümboolikad on graveeritud samuti käsitsi ja ruunijõud on meistri poolt sisse lausutud.

Vegvisir on Norra maagiline kaitsesümbol, mis näitab õiget suunda, kuhu oma eluteel või teatud eluetapil liikuda. Vegvisir omab väga sügavat tähendust. Sümboli Islandipärane nimetus tähendab otsetõlkes ’’Teeviit’’. Vegvisiri tegelik päritolu on teadmata. See avastati kaasaegsest Islandi Loitsude kogumikust nimega Huld käsikiri (Huld manuscript). Seal kirjutab Vegvisiri kohta nii: ”Kes seda sümbolit kannab, ei kaota kunagi oma teed, isegi kui tee on teadmata ja ilm olgu nii tormine kui tahes”. Sümboolika sisaldab liitruune ehk maagilisi märke „sigilid”, mida ruunimaagias kasutatakse teatud sündmuste ja omaduste loomiseks.

Aegishjalmur on vana-Norra traditsiooniline ja enimkasutuses olnud sümbol. Viikingisõdalased kasutasid seda oma kilbil, et võitlus oleks aus ning sellele ei segaks vahele kellegi poolt kasutatavad kurjad jõud. Aegishjalmur peegeldab tagasi võõrast negatiivsust, innustab üle saama hirmudest, aitab jääda iseendaks, väärikalt õppida endale määratud õppetunde. Ta sisaldab erinevaid ruunimärke näiteks nagu algiz-kaitsja, gifu-sisemised anded, iss- sisekaemus. Tänapäeval annab Aegishjalmur oma kandjale võimaluse teha kaalutletud otsuseid ilma ühiskondliku sekkumiseta, vastutada oma elu eest ja kaitsta end energiavampiirluse eest.

Talismanide pühitsemised: Osalevad Õhu, Tule, Vee ja Maa energiad

Õhk: tehke talismani suitsutamise rituaal, hoides seda veidi aega suitsuküünla (näiteks salvei) kohal. Öelge seejuures: “Pühitsen sind element õhuga.“

Tuli: tõmmake talisman mõned korrad läbi küünlaleegi (vahaküünal) ja öelge:

“Pühitsen sind element tulega“.

Vesi: laske talismanile puhast voolavat vett peale,  öeldes: “Pühitsen sind element veega“.

Maa: matke talisman üheks ööks maa sisse öeldes: “Pühitsen sind element maaga“. Traditsiooniliselt võib maa sisse matmise asendada, ka maasoola sisse asetamisega.

Kui olete lõpetanud pühitsemise, puhuge talismanile mõned korrad tugevasti oma hingeõhku. Teie energia käivitab ruunijõud, mis talismanile on kirjutatud.

Soovitavalt kandke talismani endaga kaasas nöör või keti otsas nii, et see oleks südame ligidal. Aeg-ajalt võiks ka talismani puhastada ja uuesti laadida: lastes seda jooksva vee alt läbi ja siis mõneks tunniks ereda päikesevalguse kätte jätta.

Punane vask- nõiavask

Vanarahvas kutsus punast vaske vahest ka nõiavaseks, sest sellele omistati nõiduslikku väge ja võimu.

Taedjanaised ja tervendajad kasutasid loitsimiste ja tervendavate rituaalide juures just vasest väeesemeid ja tööriistu, sest nende võimsus ja vägi tulevat kõrgemate jõudude poolt. Usuti, et vask on jumaluste kingitus inimestele, et ennast pattudest vabastada ja „liigsete ihade” tarvitamise haigustest tervendada.

Suur teadjamees – vask

Vask on pehme punakaspruun tahke metall, mida kasutatakse laialdaselt, sest ta on hästi töödeldav ja hea elektrijuht.

Vase kasutamisest on märke  alates 3000. aastast eKr. Juba vanas Kreekas raviti vaskplaatide abil kasvajaid, liigese- ja mandlipõletikke ning nahahaigusi.Vanasti teadsid arstid, et see, kes on seotud vase tootmisega või kannab vaskehteid, on teistest harvemini haige.

Vaskkäevõrud pandi lastele kätte rahhiidi ja epilepsia profülaktikaks.

Meie ajal kantakse neid rasvumise ja maksahaiguste puhul. Vask toetab organismi ainevahetuse protsesse ning vereloome tegevusest.

Öeldakse, et vasepuudus mõjub halvasti füüsilisele aktiivsusele ja  ajutegevusele.

Vaskne vesi

Vanarahvas teab rääkida, et sellel veel on raviomadused.
Valmistamine on sarnane kullavee valmistamisele. Vaja läheb umbes 10 g puhast vaske. Sellise vee tarbimine kergendab paljude haiguste kulgu. Artriidi vastu aitab vasevee kompress, mis asetatakse haigetele kohtadele 3-4 tunniks. Maksahaiguste ja rasvumise puhul tuleb võtta 1 teelusikatäis vett 3 korda päevas enne sööki kuu aja jooksul. Suhkruhaigetele soovitatakse võtta 2-3 supilusikatäit iga päev enne sööki. Eriti vajavad vase toetust lapsed, beebiootel naised ja eakad inimesed.

Vasevee valmistamiseks võib kasutada 2-, 3- ja 5-kopikalisi vaskmünte, mis lasti välja NSVL aegadel kuni aastani 1961. Need sisaldavad suurel hulgal seda ravivat metalli. Kasulik on kanda vasest käevõrusid, kusjuures need peaksid puudutama rannet, kus veenis pulseerib veri.

Kui käevõru kandmisel tekivad käele tumerohelised plekid, on see hea märk – vask töötab.