Skip to main content

Kuldse Koidiku Ordu loengud

Online loengud

 Natalja A. Onufrieva Nimelise Rahvusvahelise Selgeltnägemise ja Energiapsühholoogia Akadeemia loengud, kursused ja tasuta seminarid.

Online loengud

Vaata siit

Aprillis 2020 algas uus loengute sari „Kuldse Koidiku Ordu”
Hermetic Order of the Golden Dawn
Kõik see, mis meie eest on pikki sajandeid kiivalt varjatud ja peidetud.

Tutvume legendaarsete inimestega: Alistair Crowley, Tarot kaartide Arthur Waite,  William Yates, Papus, Mathers, Isreal Regardie  jne.

Märksõnadeks on: Abremalini ja Arbatelli Maagia. Eenoki raamat. Salomoni pentaaklid. Maagia valemid ja postulaadid. Praktiline maagia. Maagia relvad ja rituaalid. 28 taassünni faasi. Geomantia, Tattwa. Viis elementi. Kabala ja sefirot elupuu. Jumalad, inglid ja deemonid. Iidsed keeled ja tähestikud. Sigillium, Metatroni kuub ja püha geomeetria. Geptarhia.

Kabbala ja Sefirot elupuu loenguid vaata siit
Papuse “Praktiline Maagia”loenguid vaata siit
Eenoki raamat, J.Dee ja E.Kellw (15 saj.) loenguid vaata siit

Loengut viivad läbi:
Natalja Onufrieva, Rahvusvahelise Selgeltnägemise ja Energiapsühholoogia Akadeemia president ja asutaja. Erialalt kliiniline psühholoog ja psühholoogia doktor. Loe  SIIT.
Abiks oma teadmistega on akadeemia manager Klavdi – kes on elav entsüklopeedia.
Loengut tõlgib Teresa Mängel, kes on parapsühholoogia akadeemik.  Loe SIIT

Vaata lisainfot ja liitumisjuhiseid SIIT 
Vaata kõikide  loengute kava SIIT

Kuldse Koidiku Ordu – Maagide ja okultistide organisatsioon XIX-XX sajandi vahetusel.
Asustatud 1887, London, Suurbritannia
Liider: Samuel Liddell MacGregor Mathers (1897–1903)
Ordu ridadesse kuulusid  Tarokaartide looja Arthur Edward Waite,  William B. Yates, 20. sajandi üks suurimaid maage ja müstikuid Alistair Crowley.

Kuldse Koidiku Ordu tegevus oli 20. sajandi lääne okultismi üks suurimaid mõjutajaid.
Suurem osa tänapäeva maagilistest rituaalist, maagiast ja  okultismist tuleb just Kuldse Koidiku Ordu asutajatelt,  nagu Wicca, Thalema, Tarot, Kabbala  jne.

Kolm asutajat, William Robert Woodman , William Wynn Westcott ja
Samuel Liddell Mathers , olid vabamüürlased. Just nemad tõlgendasid ja avaldasid vabamüürlaste
vere liinil liikunud teadmisi, oskusi ja ka saladusi. Õpetused sisaldavad kõiki maagilisi ja esoteerilisi alusteadmisi, vaimseid õpetusi. Ordu ridadest on meieni jõudnud ka Tarot kaardid, mis olid algselt mõeldud vaid ordu liikmetele.

Kõike seda me ka põhjalikult arutame ja õpime.

Täiendavat lugemist

Aleister Crowley  oli inglise okultist, kabalist, müstik, luuletaja ja kirjastaja. Ta oli algul ordu Hermetic Order of the Golden Dawn liige, hiljem juhatas ta mitmeid loodud ordusid. Täna tema ennastsalgavale tööle, on korrastatud ja säilinud iidsed teadmised ja saladused maagiast, esoteerikast ja inimese elust.

Arthur Edward Waite ( 1857 – 1942) oli ameeriklasest pärit briti luuletaja ja teaduslik müstik, kes kirjutas ulatuslikult okultistlikest ja esoteerilistest teemadest.  Nagu tema biograaf R. A. Gilbert teda kirjeldas, on “Waite’i nimi säilinud, kuna ta oli esimene, kes üritas süstemaatiliselt uurida lääne okultismi ajalugu, mida käsitleti  vaimse traditsioonina.

Arthur Edward Waite´i kavandatud ja Pamela Colman Smithi illustreeritud tarot kaardid on tänapäeval maailmas kõige enam levinud kaardid. Algselt kuulusid need koos tõlgendustega Kuldse Koidu Ordu (Order of the Golden Dawn) salaõpetuse hulka.  Suure arkaani kaartide põhjalikes seletustes läheb Waite tagasi taro juurteni kabala õpetuses ning näitab kätte kaartide õige käsitsemisviisi „tõe väravatena“.

Vaata kõikide venekeelsete loengute nimekirja SIIT